טיולי ג'יפים בצפון

איפה אני באתר? :/טיולי ג'יפים בצפון
טיולי ג'יפים בצפון 2018-03-14T12:46:51+00:00

טיולי ג׳יפים בצפון זה השטח שלנו כבר יותר מ-20 שנה

לטיול יצאנו… בג'יפ נסענו, במים שכשכנו, אבטיח אכלנו, תה צמחים גמענו, כוחות חידשנו והביתה שבנו!

אז למה טיול יום רכוב של פלגי בזלת, אתם שואלים?

כי אין כמו לצאת לטיול ג'יפ בצפון, לטבול במימי הנחל המפכים, לאכול מפרות העונה, לשתות תה צמחים עם ריח של מדורה שאבנר המדריך הכין על גזייה, להרגיש כמו קאובוי על גלגלים או לכל הפחות מושבניק גזעי! ולחזור הביתה מאובקים וריחניים עם רון בלב וחיוך טיפשי על הפנים…

אפילו שוקי הכלב נבח הב הב! וקפץ לבריכה ומסביב הכול ירוק ויפה כל כך… אז תזכירו לי רגע למה כרך במרכז ולמה אני לא מעביר לכאן את כל המשפחה תכף ומיד…?

לקטני האמונה וצרי הדמיון, כדי להמחיש לכם עד כמה פסטורלי, ירוק ויפה זה יכול להיות, צילמנו וצילמנו שוב, כי תמונה שווה אלף מילים וכי אחרת באמת מי יאמין…

טיולי ג׳יפים בצפון – טיולי קיץ

ומה בקיץ אתם שואלים? ברור שקופצים מהג'יפ היישר למים הצלולים!
ללא מים אין חיים! ויכולנו להתפלסף כאן על אחוז המים בגופינו, או בכלל על מפת העולם… ואולי כל אלה מתחילים להסביר אך במעט, את העצמה האדירה שבהתבוננות פשוטה ובלתי אמצעית במים בטבע – מפלים, נחלים ואגמים.

אחרי שחברה מהעבודה חזרה 'מוארת' מטיול מים רכוב עם 'פלגי בזלת' ברמת הגולן, החלטתי שחייבים גם!

בקלות רבה גייסנו תקציב קטן וכמה משפחות, והתייצבנו ברמה!

אבנר הנהג של הג'יפ, נראה משולהב, 'הגעתם באחד הימים היותר טובים השנה!' הוא אמר, 'כל השבוע ירד פה גשם, יש המון זרימות, בואו נצא לדרך, חבל על כל טיפה!'

מהר מאד הבנו שכל יום הוא 'אחד הימים היותר טובים השנה', ושיש כאן חבורה של 'משוגעים לדבר' שלאורך כל השנה – בחורף, בקיץ, בסתיו ובאביב, חיים בשקיקה בין שכשוך לטבילה ומזרימה לזרימה.

בלי יכולת שליטה, זרמנו אתם… ו'נדבקנו' מיד בחיידק, שעטנו עם הג'יפ מנחל אחד למשנהו, ואוצר המילים שלנו הצטמצם ל'הו' ו-!WOW. זהו!

אז תודה לבקעת הבטחה, לנחל סמך, לזאכי המפורסם, לעין תינה, לנחל שפמנון ולנחל דליות גם, ולאבנר ולכל הג'יפאים מרמת הגולן, שבעצם הוויתם לימדו אותנו ליהנות לרגע ממתנות אלוהים שניתנו לנו בחינם!

חידה: איך אפשר להיכנס למים הקרים בחורף בלי להירטב? בטיול מים בג'יפ!

למד עוד על טיולי יום
פריחת אירוסים מיוחדת בדרום רמת הגולן עם הג'יפ של פלגי בזלת

טיולי ג'יפים בצפון – טיולי פריחה 

הראית איזה יופי או בא לי לצעוק 'פריחה'! אמא שלי אמרה לי פעם שאת הדברים היפים באמת לא קונים בכסף.

נזכרתי בזה בטיול הפריחה האחרון ברמת הגולן, הג'יפ נסע בתוך טבע פראי, ומפעם לפעם עצרנו כדי לראות אירוס או חלמונית, ולהתפעם לרגע מיופי בר-חלוף.

מרבדים של ירוק כיסו את הרמה שלנו, וקשה להאמין שעד לפני רגע הכל הצהיב כאן בלהט הקיץ והבזלת צבעה בשחור.

בימות הסתיו, החורף והאביב, אנחנו לא מפספסים לפחות שתי עונות של טיולי פריחות רכובים במורדות רמת הגולן, מרבדים צבעוניים ונהדרים פוגשים אותנו, סגול של תורמוסים, צהוב של חרדלים וחרציות, ורוד של סתווניות ולבן של מטעים נשירים ושקדיות.

וכי מה עוד יכלה נפשנו לבקש? מתנות קטנות וצבעוניות, שאלוהים פיזר לנו בשפע, רק ללבוש מעיל טוב ולצאת אל השדות!

משפחה של חזירי בר מסתובבת בצפון הארץ בטיול ג׳יפים של פלגי בזלת

טיולי ג'יפים בצפון – צפייה בחיות בר, ספארי יום ולילה בהישג ידך!

אם גם לכם יש ילדים, ודאי 'חרשתם' כמונו את כל פינות הליטוף בארץ וכשגדלו קצת, המשכתם לכל גני החיות.

הפעם נרצה לשתף אתכם בחוויית חיות נוספת, אבל קצת אחרת.

חיות 'אמתיות' ופראיות, ממש כמו שהן אוהבות לחיות, בטבע שלהן!

מדובר בטיול ג'יפים ברמת הגולן, עם הנהג שהוא גם חובב טבע מושבע, וגם מדריך בחסד, ובלעדיו זה פשוט לא היה קורה, כי צריך לדעת לאן לנסוע, ומתי לבקש מאתנו להיות בשקט, כי בדיוק אתמול נצפתה כאן איילת…

יצאנו לדרך דרוכים ומוכנים, המשקפות והמצלמות במצב הכן כל הזמן, ובאמת בכל רגע, מישהו אחר גילה אותן. רצות בעשב, גולשות לנחלים, מתחפרות באדמה, ומסתתרות בנקיקים. היו שם חזירי בר וצבאים, תנים וחוגלות, פרפרים, זחלים וציפורים, נמלים עם כנפיים וצבי מים, לוטרות ונוטריות, סוסים ופרות… ואחרי כל אלה, עוד עצרנו לרגע ליד להקה של שפנים שהתחרדנו בשמש על סלעי הבזלת ולא ברחו גם כשהתקרבנו מאד עם המצלמה.

ההתרגשות הייתה בעיצומה, והילדים במיטבם, ממליצים בחום על טיול חיות עם 'פלגי בזלת', קבלו את התמונות שיחזיקו אותנו בקושי רק עד הפעם הבאה!

הי הג'יפ, הי הג'יפ איזה לילה מסביב!

באחד מימות הקיץ, כשהחום היה כבר ממש בלתי נסבל, הבנו שבסופו של כל יום יורד הלילה, ובלילה אפשר לנשום קצת מחוץ למזגן!

מאוחר יותר, על הג'יפ בטיול הלילי, נגלה שבעלי חיים רבים הגיעו לתובנה הזו עוד לפנינו ועברו לחיות בלילות!

זה לא היה קשה, ולמען האמת היה אפילו קל מאד 'להדליק' את הילדים על טיול ג'יפים ברמת הגולן, והפעם, בלילה! אז כשהשמש שקעה, במקום ארוחות ערב, מקלחות ולישון… העמסנו את כולם עם סנדוויצ'ים על האוטו ונסענו.

בנקודת האיסוף, פגשנו את אבנר המדריך ואת הג'יפ, ושעטנו אתו אל תוך לילה קסום בערבות רמת הגולן.

אבנר והג'יפ מכירים היטב את הדרך ואת אורחות בעלי החיים, ויודעים בדיוק לאן לנסוע והיכן להאיר עם פנס הג'יפאים כדי להראות לנו את הטבע הלילי במיטבו!

ואנחנו? הרי די היה בנסיעה הלילית בג'יפ הפתוח כדי לשמח את ליבנו. ואז, בזו אחר זו, עלו ובאו לפנינו יצורים ליליים במצעד חיות מרשים – דורבן, תן, שועל, תנשמת לבנה וכוס, להקה של חזירי בר צעירים רצים אחרי אמם, מיני רמשים וזוחלים, ובקו הסיום, פגשנו גם עטלף פירות אחד, והקטנה בטוחה עד היום שהוא המתין שם רק לה באופן מיוחד!

משפחה בתחילת טיול ג׳יפים בלילה פלגי בזלת

אז מי צריך ספארי בקניה, כשיש לנו הכל כאן ממש מתחת לאף!

למד עוד על טיולי לילה וספארי חיות
להקת עגורים ממריאה בטיול הזריחה למשפחות של פלגי בזלת
למד עוד על טיולי זריחה ושקיעה

אז מה יותר יפה הזריחה או השקיעה?

לא ברור מה יפה ממה, והאם זו שקיעתה של הזריחה או זריחתה של השקיעה,

אבל ללא ספק מדובר בשני רגעים קסומים של היום, רגעים שאין מה לעשות, אלוהים נמצא בהם! ואל תגלו לאף אחד, אבל גם אצל גדולי האפיקורסים מתגלעים אז ספקות בדרכם…

ויש מקומות שהשקיעה והזריחה יפה להם עד מאד! נקודות תצפית שניתנו לנו במתנה, ובעזרת 4X4 נגיע אליהם על נקלה, ונזכה לחזות ביפי השקיעה, או ביפעה של הזריחה.

כבר לקחתי הרבה קבוצות להרבה טיולים ותצפיות, אבל רק בטיולי שקיעה וזריחה, יש את הרגע הזה, שבו גם הקבוצה הקולנית והרעשנית ביותר, משתתקת לרגע מבלי שהתבקשה לכך, וכולם נותנים כבוד לשמש, לצבעים, ליופי, לעצמה, ומתכנסים אל תוך עצמם ביחד ולבד.

ובדרך למטה, כבר למדתי שלעולם הקבוצה תהיה קצת יותר שקטה… כאילו כל אחד עוד מתבודד רגע עם עצמו ועם הבריאה.

שינוי גודל גופנים
התקשרו
ניווט