פעילות פיתוח ארגוני לצוותים ומנהלים

איפה אני באתר? :/פעילות פיתוח ארגוני לצוותים ומנהלים
פעילות פיתוח ארגוני לצוותים ומנהלים 2019-02-12T17:34:13+00:00

חדש! פיתוח ארגוני לצוותים ומנהלים
משחק אורבני מרגש מלא ריחות טעמים וצבעים

חוויה שלא הכרתם

מסלול חוויתי המשלב אמנות מודרנית מול אמנות קדומה, דת מול רוח, היסטוריה מול כאן ועכשיו, ועוד מסורת, משמעות והרבה געגוע לטבריה שכולנו מכירים.

פעילות פיתוח ארגוני תפורה בשבילכם

במהלך הפעילות מושם דגש על עבודה בקבוצות קטנות והמשתתפים מקבלים משוב של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, משוב שבשילוב עם החוויה מאפשר להם צמיחה, התפתחות והתקדמות.

מרוץ משימות אורבני

משחק אורבני מרתק ומאתגר הכולל כתבי חידה, משימות מחשבה ומשחק, איסוף נתונים, הכרות עם האנשים שהעיר מספרת את סיפורם, פתרון בעיות וחשיבה מחוץ לקופסא.

התחדשות וריגוש

פעילות חדשנית ואתגרית במסגרת מירוץ של משימות, המביאה את המשתתפים למצבים חדשים, מאתגרים ומרגשים, ומבטיחים תובנות משמעותיות והתנסות בחוויה ייחודית בעיר האהובה והמוכרת.

אודות המשחק

שאלות ששואלים אותנו....

פעילות "האתגר האורבני" היא הזדמנות חשובה וייחודית לפיתוח מיומנויות ומסוגלות למשתתפים. הפעילות מאפשרת ליצור חוויה עוצמתית, חוויה שיש בכוחה לפתוח פתח להבנות, ללמידה וכן לגיבוש קבוצתי, הנאה והתרעננות. החוויה משמשת להעברת מסרים ארגוניים, אשר נבחרו בקפידה, לאחר תהליך חשיבה והתאמה משותף.  בהתאם למטרות שיוגדרו ולמסרים שיבחרו, ייבנה יום הפעילות.

הפעילות במהלך היום היא פעילות אתגרית, המביאה את המשתתפים למצבים חדשים, מאתגרים ומרגשים. במהלך הפעילות מושם דגש על עבודה בקבוצות קטנות והמשתתפים מקבלים משוב של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, משוב שבשילוב עם החוויה מאפשר להם צמיחה, התפתחות והתקדמות.

"האתגר האורבני" הינו משחק משימות המתקיים בעיר טבריה. המשחק עובד על יכולות מגוונות (אנחנו מתכננים עם הלקוח אילו יכולות אנו רוצים לחזק/לפתח עבור אנשיו בפעילות הספציפית). יכולות כגון: יכולת אלתור ויצירתיות, יכולות תקשורת, התמודדות בתנאי לחץ בעבודה, יכולות ניהול, מנהיגות, הובלה, עבודה בצוות, עבודה בסביבה מטריציונית, ממשקים, התמודדות בסביבה משתנה ועוד.

המשחק מחזק את תחושת השייכות של המשתתפים ומחזק את הכישורים גם במשחק וגם לאחריו. המשחק מייצר אתגרים מגוונים, חלק מן האתגרים הם מנטאליים וחלקם פיזיים.

הניקוד מתקבל עבור ביצוע משימות שונות על-פי מספר קריטריונים: הגעה לנקודה, השלמת המשימה, איכות ואופן ביצוע המשימה: שיטת העבודה, התכנון, האפקטיביות, עבודת הצוות, תקשורת בין אישית, יעילות, שימוש בחזקות, למידה מטעויות, חשיבה לא מקובעת, התמודדות בסביבה משתנה וכו'.

במהלך היום תהיינה כשלוש תחנות עצירה לעיבוד, התבוננות והסקת מסקנות להמשך.

את הסדנה מלווים מנחים שהם גם אנשי שטח וגם יועצים ארגוניים, בעלי יכולת התבוננות ועבודת עומק עם קבוצות, כך שתהליכי השיקוף והלמידה הופכים להיות מקור לתובנות מדהימות בעבור המשתתפים. המשתתפים לומדים על החוזקות והחולשות שלהם, על דרכים יצירתיות לפתרון בעיות, על החשיבות והאתגר בעבודה בצוות, על דרכים לעבודה בתנאים של לחץ, על פריצת גבולות אישיים ויציאה מאיזורי נוחות, התמודדות בסביבה דינמית משתנה ועוד ועוד  – והכול, כאמור, מותאם לדרג המשתתף ולאתגריו הייחודיים.

"האתגר האורבני" מתקיים בעיר טבריה העתיקה על אתריה ההסטורים ומורכבות העיר אל מול 2000 שנות מציאות מישתנה.

התנאים הייחודיים של פעילות ה"אתגר האורבאני" – היציאה לסביבה זרה ושונה, סיטואציות מרגשות וייחודיות, חוויות שאין אנו רגילים בהן, והפעילות האינטנסיבית – מאפשרות, מלבד רכישת מיומנויות ופרספקטיבות חדשות, גם הזדמנויות ללמידה והיכרות הדדיים, גיבוש והנאה.

המשתתפים מחולקים לקבוצות, המופעלות לאורך היום במגוון רב של פעילויות ואתגרים. כל אחת מהפעילויות הללו, דורשת כישורים שונים ויכולות גבוהות של חשיבה, אלתור, עבודה תחת לחץ, יצירתיות, שיתוף פעולה ואף יכולות פיסיות. במספר הזדמנויות במהלך היום יעשה תהליך עיבוד ומישוב חד ומקצועי שתפקידו אחד – לשפר ביצועים (בהמשך היום וממשימה למשימה). תוך כדי תהליך המשוב, המנחה מכוון את הקבוצה לתהליכי משוב בונים, הצבעה נכונה על חסמים וצווארי בקבוק, שימת דגש על נקודות לשימור ולשיפור ממשימה למשימה ולמידה שתשפר את הנדרש מהם בתפקידם בארגון.    

הדרישה המתמדת לכישורים ולמיומנויות שונות בכל אחד מהאתגרים, מחייבת רתימה של המשתתפים להשגת המטרות, מאפשרת לכל משתתף לבוא לידי ביטוי בנקודות החוזק שלו ומאפשרת גם בעזרת המשוב, לכלל המשתתפים לזהות את נקודות התורפה בעצמם ולשפר אותן במהלך היום וגם לאחר מכן בשגרת העבודה.

המשוב המתמיד, ההקפדה על עבודה אינטנסיבית תוך כדי תקשורת פתוחה בתוך הקבוצה, בעיקר במצבי הלחץ והתלות ההדדית החיונית להצלחת הצוות, מביאים לצמיחה של האמון, הכנות וההכרות בין המשתתפים.

לאורך היום כולו מפנימים הצוותים עקרונות וידע פרוצדוראלי של בניית סינרגיה, עבודה בתנאים קשים ותקשורות במצבי לחץ –  ידע כאמור, כמעט בלתי אפשרי לרכוש בצורה כה אפקטיבית בפעילות פחות אינטנסיבית ובתוך המסגרות הרגילות.

לאורך כל היום נמצאים המשתתפים בסיטואציות, הדוחפות אותם להגיע לתוצאות מקסימאליות ע"י שימוש במשאבים מוגבלים מאד, מצב המדמה לא אחת את שגרת התמודדותם בעבודתם.  כל זאת תוך כדי משוב מתמיד ומקצועי. הרגלים חשובים אלו, משולבים בחוויה של הצלחה, מייצרים מוטיבציה גבוהה מאד ואווירה של מסוגלות אישית.

אין דבר שאנחנו לא יכולים לעשות, אפילו אם הוא נראה בלתי אפשרי בהתחלה

תוך כדי המשוב, המשתתפים יקבלו ויטמיעו את העובדה כי תחושת המסוגלות הזו, חשובה מאד לארגון וחשוב שתחושה זו תלווה את הצוותים גם בחזרתם למסגרת העבודה השוטפת.

אלמנט התחרות המתקיים בפעילות, חשוב ומרכזי ליצירת המתח, המוטיבציה והאתגר לאורך היום. אנו מתאמים מראש סט של פרסים לזוכים, חלקם בהפתעה, וחלקם מוסכמים מראש ע"י הארגון ומפורסמים מראש למשתתפים.

התחושה המרכזית עימה ייצאו המשתתפים – הכל אפשרי!

אפילו אם זה נראה בלתי אפשרי בהתחלה
זוהי חוויה המשאירה טעם של עוד, תחושת הישג ומסוגלות, צמיחה אמיתית ומשמעותית.

מירוץ של משימות המתקיים בעיר טבריה. המשחק עובד על יכולות מגוונות המשקפות את משחק החיים שלכם: יכולת אלתור ויצירתיות, תקשורת, התמודדות בתנאי לחץ, יכולות מנהיגות, הובלה, עבודה בצוות, התמודדות עם אתגרי המאה ה- 21, יכולות מנטליות וגם יכולות פיזיות.

מטרת המשחק הינה לסיים את המסלול עם הניקוד הגבוה ביותר לקבוצתכם. הניקוד מתקבל עבור ביצוע משימות שונות על-פי מספר קריטריונים המתייחסים להשלמת המשימה, איכות ביצוע המשימה ולעיתים גם לקצב הביצוע. בנוסף יינתן ניקוד בונוס למימוש יכולות כמו: יצירתיות, יכולת פתרון בעיות וקבלת החלטות משמעותיות המקדמות את הקבוצה.

המשתתפים לומדים את מיומנויות החיים במאה ה-21: החוזקות והחולשות שלהם, ריבוי דרכים יצירתיות לפתרון בעיות, פריצת גבולות אישיים ויציאה מאיזורי נוחות, החשיבות והאתגר בעבודה בצוות, דרכים לקבלת החלטות בתנאי לחץ וחוסר ודאות, התמודדות בקצב השינויים במאה ה-21 ועוד ועוד.

הדרישה המתמדת לכישורים ולמיומנויות שונות בכל אחד מהאתגרים, מחייבת רתימה ושיתוף פעולה של המשתתפים להשגת המטרות, מאפשרת לכל משתתף לבוא לידי ביטוי בנקודות החוזק שלו.

שינוי גודל גופנים
התקשרו
ניווט